Matcha

2 položek celkem
Tipson BIO Matcha přebal 25x1,5g
111 Kč

Speciální druh mletého zeleného čaje. Pěstování na zastíněných polích, zaručí vysoký obsah chlorofylu v tenčích a chutnějších lístcích. Zdraví velice prospěšný nápoj plný...

Kód: 7662/BOR
Tipson BIO Matcha Kazeta Variace přebal 60x1,5g
309 Kč

Speciální druh mletého zeleného čaje. Pěstování na zastíněných polích, zaručí vysoký obsah chlorofylu v tenčích a chutnějších lístcích. Zdraví velice prospěšný nápoj plný...

Kód: 5687

Letní měsíce jsou pro většinu z nás dobou, kdy trávíme nejvíc času v přírodě, na výletě nebo na dovolené. Abychom tyto aktivity s přehledem zvládli, potřebujeme pořádnou dávku energie, dobrou náladu a čistou mysl. A Matcha Tea je v tomto směru skvělý parťák.

Parťák pro řidiče

Matcha je úžasným společníkem pro dlouhé cesty za volantem, a to hlavně díky kombinaci teofylinu a L-theaninu.

 Teofylin povzbudí

Teofylin je látka podobná kofeinu. Povzbuzuje celý organismus a hlavně zvyšuje pozornost a rychlost reakcí. Kofein obsažený v kávě nebo jiných nápojích má velmi rychlý nástup – na vrcholu svého působení je už půl hodiny po požití, ale stejně tak rychle jeho účinky mizí a nastupuje únava. Oproti tomu matcha se do oběhu dostává pomaleji a působí tak postupně po dobu 3-6 hodin. Matcha povzbuzuje mysl a delší dobu udrží výkonnost mozku na vysoké úrovni. Navíc jeho konzumaci neprovázejí typické vedlejší účinky kofeinu, jako je nervozita, bušení srdce nebo roztěkanost.

L-theanin pro soustředění

L-theanin je aminokyselina, která už zhruba po 30 minutách navozuje pocit uvolnění, ale zároveň vyvolává stav duševní bdělosti a soustředěnosti. Tuto duševní a fyzickou relaxaci neprovází ospalost. L-theanin současně odbourává stres a zlepšuje náladu díky zvýšené produkci serotoninu a dopaminu. Ze studie Univerzity J. E. Purkyně Taurin a jeho vliv při tělesném zatížení (2009) navíc vyplývá, že Matcha Tea může být lepší volbou než energetické nápoje, které obsahují taurin. Podle této studie nemá taurin vliv ani na lepší fyzickou výkonnost, ani na rychlost reakce.(1) Matcha však reakční dobu prokazatelně stimuluje. Matcha Tea je tak ideálním pomocníkem při řízení – pomůže řidičům zůstat vzhůru, udržet pozornost, zrychlit reakce a navodit zenový klid.

Parťák pro výletníky

Matcha je plný antioxidantů, minerálů a vitamínů.

Koktejl vitamínů

Zejména řada vitamínů B je důležitá pro udržení dobré nálady v náročných situacích, jako je například čekání ve frontě na prohlídku hradu nebo neočekávaně dlouhá procházka. I v takových chvilkách nás matcha podrží. Vitamíny B12, B1 a B5 pomáhají produkovat hormony dobré nálady, přináší pocit radosti a vyrovnanosti. Dodávají duševní vzpruhu, osvěžují mozek, podporují emocionální stabilitu a soustředění.

Vitamín B12 je hnacím prvkem lidského těla, protože v organismu přetváří molekuly tuku na energii.(2) Ať už cestou špatně odbočíme nebo nás na výletě zastihne déšť, díky Matcha parťákovi si udržíme dobrou náladu. Zásluhou praktických 2g sáčků a šejkru s úložným prostorem máte Matcha Tea stále při ruce. Úložný prostor šejkru navíc můžete použít jako improvizovaný odpadkový koš, který se skvěle osvědčil i našemu Matcha Tea(m)u při výletě na Karlštejn. Matcha je prostě kamarád, který myslí na všechno.

Parťák pro sportovce

Matcha je skvělým parťákem i pro sportovce všeho druhu.

Matcha zrychluje metabolismus

Kromě toho, že matcha funguje jako přírodní energy drink a podporuje soustředění, je matcha nejlepším přítelem těch, kteří se potřebují zbavit přebytečných tukových polštářů. Matcha Tea totiž zrychluje metabolismus o 30-40 % a spolu se sportovní aktivitou pomáhá spalovat tuky mnohem efektivněji.

♥ Matcha Tea je prostě ideálním parťákem NEJEN na léto!

Zdroje:

——————————-

1 Škopek, M., Hnízdil, J., & Pyšná, J. „Taurin a jeho vliv při tělesném zatížení.“ Věda v pohybu pohyb ve vědě 2009. Praha: Univerzita Karlova v Praze, Fakulta tělesné výchovy a sportu. (2009). Retrieved from http://www.ftvs.cuni.cz/FTVS-515-version1-sbornik_svk09.pdf

2 Škopek, M., Loun, J., „Effects of matcha extract on simple and complex reaction times.“ Journal of Physical Education and Sport. (2018).

Letní měsíce jsou pro většinu z nás dobou, kdy trávíme nejvíc času v přírodě, na výletě nebo na dovolené. Abychom tyto aktivity s přehledem zvládli, potřebujeme pořádnou dávku energie, dobrou náladu a čistou mysl. A Matcha Tea je v tomto směru skvělý parťák.