Tymián

Kód: 10853
Neohodnoceno
150 Kč 123,97 Kč bez DPH
Skladem

Tymián je kořením králů.

Výrazná bylina má také mocnou sílu a pro její účinky ji lidé hledali už před 3500 lety.

Detailní informace

Detailní popis produktu

100% esenciální olej Tymián, 10 ml

Složení: Thymus vulgaris Oil, Limonene*, Linalool*.  * - přírodního původu

Původ

Předpokládá se, že tymián používali již před 3500 lety Sumerové, a to zejména k vykuřování. Byl často spojován s odvahou a hrdinstvím. Římští vojáci se koupali v tymiánu před nadcházejícím bojem. Dnes olej získáváme parovodní destilací kvetoucí natě.

Esenciální olej pomůže s posílením imunity, vypořádá se s aknózní pokožkou a záněty dýchacích cest. Pro své účinky je vhodný do přírodní apotéky i do kosmetiky. 

Blahodárné účinky na tělo

Velmi silné tonikum tělesné energie posilující činnost plic, srdce, ledvin a nervového systému. Tymián je známý pro své silné antibakteriální a antimikrobiální účinky, což ho činí užitečným pro různé typy infekcí. Aplikuje se při nachlazení, chřipce, kašli, bronchitidě, zánětu močového měchýře, kandidóze, nadýmání a břišních křečích. Také zvyšuje krevní tlak a využívá se i v kosmetice. Zde se hodí do směsí na akné a mastnou pleť. 

Blahodárné účinky na duši

Rozptyluje melancholii a úzkost, prospívá při depresivních stavech, kdy se lidé mohou stranit ostatních, trpí apatií, strachem a pochybnostmi o vlastní osobě.

Použití

Na inhalaci za pomocí aromalampy vám stačí do vody nakapat 3 až 5 kapek oleje, zapálit svíčku a vnímat vůni. Velké prostory snesou více kapek.  Na masáže doporučujeme smíchat 10 ml rostlinného oleje a 5 kapek esence. 

Nepoužívat u dětí do dvou let, u osob s vysokým krevním tlakem a s nemocnou nebo poškozenou pokožkou.

Přestože jsou to možné výhody esenciálního oleje, je vhodné provést alergický test před jeho použitím a konzultovat to s lékařem nebo odborníkem na aromaterapii či alternativní medicínu, zejména pokud máte závažné zdravotní problémy nebo užíváte léky. Nedoporučuje se vnitřní užívání esenciálních olejů bez konzultace s odborníkem.

Informace prezentované na této stránce jsou poskytovány s úmyslem sdílet a podporovat osobní rozvoj a vzdělání. Uvedené informace nemají charakter lékařských rad, nýbrž mají sloužit jako sdílení znalostí a inspirace.

Doplňkové parametry

Kategorie: Esenciální oleje
Hmotnost: 0.5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: