Skořice – kůra

Kód: 10629
Neohodnoceno
150 Kč 123,97 Kč bez DPH
Skladem

Zavřete oči a představte si upečený štrůdl a čerstvé skořicové šneky vytažené z trouby.

Přesně takhle voní náš 100% přírodní esenciální olej hned poté, co odšroubujete jeho víčko.

Skořice je tak ideální pro zimní večery, během kterých vyčaruje bezpečné a voňavé doma.

Detailní informace

Detailní popis produktu

100% esenciální olej Skořice - kůra, 5 ml

Složení: Cinnamomum Zeylanicum Leaf Oil, Benzyl Benzoate*, Cinnamal*, Limonene*, Cinnamyl Alcohol*, Coumarine*, Linalool* .  * - přírodního původu

Původ

Skořicový olej nabízíme v 5ml lahvičce, je totiž vzácný, a to díky původu. Získáváme ho parovodní destilací kůry tropického stromu, který pochází ze Srí Lanky. Do rukou se vám tak dostane aromaterapeutická vzácnost, kterou milovali už staří Egypťané a Řekové.

Blahodárné účinky na tělo

Jestli něco esence umí, tak silně prohřát, prokrvit a stimulovat mikrocirkulaci ve tkáni. Hodí se tak na ošetření problematických partií, které volají po masáži. Pryč se skořicovými zábaly, které zaneřádí půl koupelny, a hurá na voňavý a účinný rituál. Stačí přimíchat 5 kapek do masážního oleje nebo oblíbeného krému a budou se dít divy.  Esence prohřeje i neustále ledové ruce a nohy, má skvělé antibakteriální, antiseptické a antispazmatické vlastnosti. Pomáhá posilovat dýchání, imunitu, trávení a srdeční činnost. Je vhodná při prochladnutí, krátkodechosti, angině pectoris a při močopohlavních infekcích. I při nich stačí šikovně aplikovaná masáž, klasická inhalace nebo aromaterapie.

Blahodárné účinky na duši

Skořice navozuje pocit domova a bezpečí. Má stimulační a euforizující účinky, zvyšuje výkonnost a prohřívá svým teplem emoce. Tím vším harmonizuje osobnost, zklidňuje nervový systém, napětí a nervozitu. Je vhodná při únavě, vyčerpání, ale i při zapomnětlivosti a nedůslednosti.

Použití

Voňavá terapie pro duši, ale i při nachlazení vyžaduje 3 až 5 kapek do difuzéru či aromalampy. Ty pak rozvoní místnost, duše pookřeje, tělo se probudí a dutiny uvolní. Na koupel stačí 5 až 10 kapek, které smícháte s nosným olejem, přidáte do vody a spláchnete všechno to vyčerpání i nervozitu.

Esence skořice spadá do nejsilnějších alergenů a její užití může ve velkém množství popálit pokožku. Udělejte si nejprve test snášenlivosti.

Přestože jsou to možné výhody esenciálního oleje, je vhodné provést alergický test před jeho použitím a konzultovat to s lékařem nebo odborníkem na aromaterapii či alternativní medicínu, zejména pokud máte závažné zdravotní problémy nebo užíváte léky. Nedoporučuje se vnitřní užívání esenciálních olejů bez konzultace s odborníkem.

Informace prezentované na této stránce jsou poskytovány s úmyslem sdílet a podporovat osobní rozvoj a vzdělání. Uvedené informace nemají charakter lékařských rad, nýbrž mají sloužit jako sdílení znalostí a inspirace.

Hmotnost: 0.045 kg
Ingredience: Skořice
Objem: 10 ml

Doplňkové parametry

Kategorie: Esenciální oleje
Hmotnost: 0.2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: