Šalvěj muškátová

Kód: 10850
Neohodnoceno
230 Kč 190,08 Kč bez DPH
Skladem

Bylinková a kořenitá vůně, která v sobě nese prvky ovoce, se liší od šalvěje lékařské nejen vůní, ale i svými účinky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

100% esenciáolní olej Šalvěj muškátová, 10 ml

Složení: Salvia Sclarea Oil, Linalool*, Limonene*, Geraniol*.  * - přírodního původu

Původ

Olej získáváme parovodní destilací kvetoucí natě a listů vytrvalé byliny pocházející z jižní Evropy. Rodové jméno Salvia je odvozeno od latinského „salvere“, což znamená „zachránit“ nebo „léčit“. Šalvěj proslula jako léčivá rostlina zajišťující dlouhověkost a Římané ji nazývali herba sacra neboli svatá rostlina.

Blahodárné účinky na tělo

Posiluje cirkulaci energie a krve a harmonizuje menstruaci. Může být nápomocná při krátkodechosti, obtížném a mělkém dýchání a také pro usnadnění vykašlávání. Vhodná je i při zánětech krku a průdušek. Pro své analgetické a protikřečové vlastnosti se používá na bolesti hlavy, svalovou ztuhlost, křeče a na unavené a bolavé nohy. Zároveň může pomoci zlepšit zažívání.

Blahodárné účinky na duši

Je vhodná zejména při nervové úzkosti a při depresích charakterizovaných proměnami nálad, nerozhodností a emocionální zmateností. Jejím čistým účinkem je duševní a emocionální povznesení a euforie. Pomáhá obnovení jasnosti instinktů a otevírá dveře inspiraci.

Použití

Na inhalaci za pomocí aromalampy vám stačí do vody nakapat 3 až 5 kapek oleje, zapálit svíčku a vnímat vůni. Velké prostory snesou více kapek.  Na masáže doporučujeme smíchat 10 ml rostlinného oleje a 5 kapek esence. 

Nepoužívejte v těhotenství, při kojení a u dětí.

Přestože jsou to možné výhody esenciálního oleje, je vhodné provést alergický test před jeho použitím a konzultovat to s lékařem nebo odborníkem na aromaterapii či alternativní medicínu, zejména pokud máte závažné zdravotní problémy nebo užíváte léky. Nedoporučuje se vnitřní užívání esenciálních olejů bez konzultace s odborníkem.

Informace prezentované na této stránce jsou poskytovány s úmyslem sdílet a podporovat osobní rozvoj a vzdělání. Uvedené informace nemají charakter lékařských rad, nýbrž mají sloužit jako sdílení znalostí a inspirace.

Doplňkové parametry

Kategorie: Esenciální oleje
Hmotnost: 0.5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: