Miska čtyřpuntík 0,3l

Kód: 7857/BIL
Neohodnoceno
300 Kč 247,93 Kč bez DPH

Zvolte variantu

Průměr vrchního okraje misky je cca 12 cm a výška cca 7 cm.

Detailní informace

Barva: Bílá
Objednáno | 7857/BIL
300 Kč
247,93 Kč bez DPH
Barva: Modrá
Objednáno | 7857/MOD
300 Kč
247,93 Kč bez DPH
Barva: Červená
Objednáno | 7857/CER
300 Kč
247,93 Kč bez DPH
Barva: žlutá
Objednáno | 7857/ZLU
300 Kč
247,93 Kč bez DPH

Detailní popis produktu

Co kus to originál

Naše fajánsové (majolikové) výrobky jsou točené na hrnčířském kruhu z volné ruky a dekorované malbou do syrové glazury. Pro jedinečnost vzniku každého kousku fajánse mohou být jemné odchylky jak velikosti, tvaru, glazury a hlavně malby, která je prakticky u každého kousku originální. U výrobků se mohou taktéž časem objevit v glazuře jemné krakelé, které nemají vliv na použitelnost neboť jsou pro tyto výrobky typické.

Keramika do kuchyně i do kaváren
Řemeslné znalosti uplatňujeme všude, kde nás pro ni baví nalézat prostor.
Začínali jsme s tradiční majolikovou hrnčinou. Tento materiál vyniká pro své zářivé barvy - na majolice totiž glazury vyniknou velmi sytě. Z majoliky rádi pijeme čaje v teple domova nebo do ní sázíme pokojové rostliny.

Ověnčeni cenou “Nositel tradice”
Zakladatelka a vedoucí dílny, Alexandra Kaňovská, byla za svou celoživotní práci oceněna v roce 2018 titulem “Nositel tradice”. Cenu uděluje každoročně ministerstvo kultury lidovým tvůrcům, kteří pomáhají udržovat řemeslo na špičkové úrovni. Udělením cen ministr kultury deklaruje nejen kvalitu jejich výrobků a komplexní znalost výroby, ale také smysluplnou prezentaci a popularizaci oboru a jeho šíření mezi další generace.

Může keramika do myčky nebo mikrovlnky?
Naše keramika je zdravotně nezávadná, vhodná pro běžné používání. Může se dát jak do myčky, tak do mikrovlnky, ale nejlépe s ní zacházet podobně jako se sklem. V ruce umývat nejlépe zvlášť - jedná se totiž o majoliku - fajáns, tzn. není to porcelán ani kamenina, o to je ale širší nabídka barevnosti. Pokud s ní tedy budete zacházet s touto láskou a opatrností, odmění se vám naše výrobky dobrou službou, jako už se děje v mnohých domácnostech.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: