Jesenická jablečná brandy 45% 0,5l

Kód: 3187
3 hodnocení
949 Kč 784,30 Kč bez DPH
Skladem

Ušlechtilý jablečný destilát zrající v dubových sudech.

Limitovaná roční edice je 600 ks láhví.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jesenická jablečná brandy 45% 0,5l

Jemná jablečná brandy vyráběná destilací jablečného vína speciálně namíchaného z odrůd kyselých, sladkých a hořkých jablek. Pálenka musí zrát alespoň dva roky v dubových sudech. Vzniká jemný zlatavý nápoj, který proslavil normandské oblasti Pays d‘ Auge a Domfrontais po celém světě.

Na rozdíl od francouzského příbuzného se jesenický calvados vyrábí jednokotlovou destilací zkvašených jablek místních odrůd a dozrává alespoň dva roky v dubových sudech. Výsledkem je typická tmavě zlatá barva, bohaté jablečné aroma s dochutí jader a vanilky.

Od roku 2014 je každoročně upravena a uskladněna várka jablečné pálenky, z níž se po třech letech stane postupným zráním a přeměnou chutí prvotřídní Jesenická brandy.

Každý rok vznikde limitovaná edice 600 lahví tohoto lahodného nápoje.

Alkohol: 45%

DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE A ZAJÍMAVOSTI O PRODUKTU


Když v roce 1588 ztroskotala u normandských břehů španělská válečná loď El Calvador, získala po ní název Calvados tato část pobřeží a nakonec i zdejší jablečná brandy. Ta je tradičně vyráběná destilací jablečného vína speciálně namíchaného z odrůd kyselých, sladkých a hořkých. Pálenka musí zrát alespoň dva roky v dubových sudech. Vzniká jemný zlatavý nápoj, který proslavil normandské oblasti Pays d‘ Auge a Domfrontais po celém světě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Značky
Hmotnost: 1.3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: