Jalovec

Kód: 10835
Neohodnoceno
230 Kč 190,08 Kč bez DPH
Skladem

Karel Čapek jednou řekl: „Neumíš-li být silná jako dub, buď silná jako jalovec.”

Nejen, že je silný, ale obsah lahvičky je i vzácný, proto ho nabízíme v 5ml balení.

Detailní informace

Detailní popis produktu

100 % esenciální olej Jalovec, 5 ml

Složení: Juniperus Comminus Fruit Oil

Původ

Dávné civilizace pálily jalovec místo kadidla. Již staří Řekové používali jalovec v boji proti epidemiím, Tibeťané k ceremoniálním účelům a na Balkáně se dodnes považuje za „všelék“. Ten získáváme parovodní destilací jalovčinek.

Hořce bylinkové aroma sice není pro lenošení při svíčkách a aromalampě, zato přispívá zdraví celého těla. Od ledvin, přes klouby, lymfu až po psychiku. 

Blahodárné účinky na tělo

Jalovec je přírodním darem s širokým spektrem prospěšných účinků na tělo. Díky svým protizánětlivým vlastnostem a schopnosti podporovat lymfatický systém a odvod zplodin látkové přeměny z těla. Dále je močopudný a brání městnání mízy. Má pověst podporovatele vitality a může být užitečný při zmírnění příznaků chronické únavy. Jeho síla v boji proti infekcím může být prospěšná při zánětech močového měchýře, močových cest a bronchitidě. Pomáhá zrychlit proces hojení ran a zabraňuje tvorbě jizev, což může přinést úlevu při různých kožních problémech. Celkově lze říci, že jalovec je přírodním spojencem pro udržení tělesného a duševního zdraví díky svým mnoha prospěšným vlastnostem.

Blahodárné účinky na duši

Jalovec je spojován s duchovní očistou a silou odrážet negativní vlivy. Narušuje psychologickou stagnaci a posiluje vůli. Pomáhá zbavit se starostí a ponoření se do sebe, obnovit rozhodnost překonat překážky života a vystřídat stagnaci a izolaci pohybem a otevřeností.

Použití

Na inhalaci za pomocí aromalampy vám stačí do vody nakapat 3 až 5 kapek oleje. Pak už se jen usadit a vnímat vůni. 

Nedoporučujeme esenci používat z kraje těhotenství.

Přestože jsou to možné výhody esenciálního oleje, je vhodné provést alergický test před jeho použitím a konzultovat to s lékařem nebo odborníkem na aromaterapii či alternativní medicínu, zejména pokud máte závažné zdravotní problémy nebo užíváte léky. Nedoporučuje se vnitřní užívání esenciálních olejů bez konzultace s odborníkem.

Informace prezentované na této stránce jsou poskytovány s úmyslem sdílet a podporovat osobní rozvoj a vzdělání. Uvedené informace nemají charakter lékařských rad, nýbrž mají sloužit jako sdílení znalostí a inspirace.

Doplňkové parametry

Kategorie: Esenciální oleje
Hmotnost: 0.5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: