Eukalyptus

Kód: 10608
Neohodnoceno
135 Kč 111,57 Kč bez DPH
Skladem

Eukalyptová aromaterapie je staronový způsob, jak svému tělu a duši dopřát jedinečnou péči. Bylina je odpradávna známa blahodárnými účinky v období nachlazení a chřipek.

Zařaďte ji proto během sychravých dnů do prevence a rýmička vám nebude kazit týden. Horská vůně ji zkrátka vyžene z kola ven.

Detailní informace

Detailní popis produktu

100% esenciální olej Eukalyptus, 10 ml

Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Limonene*.  * - přírodního původu

Původ

Olej získáváme šetrnou parovodní destilací listů blahovičníku, což je až 100 m dorůstající strom, též zvaný jako eukalypt, který pochází z Austrálie nebo Tasmánie. Nejedna koala by mohla vyprávět. :)

Blahodárné účinky na tělo

Eukalyptus je označován jako hlavní olej pro odkašlávání a čištění plic od hlenu. Uvádí se, že díky jeho antivirovému působení je navíc prospěšný při běžném nachlazení, zánětu dutin, hrtanu a chronické bronchitidě. Může být nápomocný jako tonikum imunity a může zabránit návratu infekce. Zmiňje se i jeho možná vhodnost na revmatické bolesti křečovité povahy, k potlačení svalových bolestí a taková rozprašovací emulze s 2 % eukalyptové silice může vést k redukci až 70 % lokálních stafylokoků v místnosti.

Blahodárné účinky na duši

Olej je vhodný pro ty, co se cítí emočně sevřeni a omezeni svým okolím. Chápou možnost dosažení větší svobody, ale netroufají si tvořivě hledat kvůli přílišné opatrnosti, síle zvyku, obavám nebo odpovědnosti. Esence pomáhá rozptýlit negativní pocity spojené s takovými situacemi a poskytuje vnitřní prostor k dýchání.

Použití

Pro svou silnou vůni stačí jen 3 až 5 kapek do difuzéru. K masáži ztuhlých svalů nebo hrudníku při nachlazení je dobré kápnout 5 kapek do nosného oleje, zamíchat a potírat postižená místa. Vedle zdravotních výhod je eukalyptus výborný na odhánění nepříjemných hmyzáků. Využijte proto jeho sílu a vytvořte si domácí repelent, který bude 100% přírodní a voňavý.  TIP při nachlazení: Vsaďte na osvědčené trio eukalyptus, borovice a citron. Nevyléčí sice rozjetou rýmu a chřipku, ale jsou skvělou prevencí. A když ji nestihnete, nasaďte aromaterapii během léčby, pomůže ulevit od nepříjemných příznaků. 

Olej je nevhodný pro děti do 2 let.

Přestože jsou to možné výhody esenciálního oleje, je vhodné provést alergický test před jeho použitím a konzultovat to s lékařem nebo odborníkem na aromaterapii či alternativní medicínu, zejména pokud máte závažné zdravotní problémy nebo užíváte léky. Nedoporučuje se vnitřní užívání esenciálních olejů bez konzultace s odborníkem.

Informace prezentované na této stránce jsou poskytovány s úmyslem sdílet a podporovat osobní rozvoj a vzdělání. Uvedené informace nemají charakter lékařských rad, nýbrž mají sloužit jako sdílení znalostí a inspirace.

Hmotnost: 0.045 kg
Ingredience: Eukalyptus
Objem: 10 ml

Doplňkové parametry

Kategorie: Esenciální oleje
Hmotnost: 0.2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: