Elixír - Antivopičák

Kód: 4577
Neohodnoceno
115 Kč 95,04 Kč bez DPH
Skladem

Elixír pohody - první pomoc při kocovině.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dávkování: při potížích užíváme 3 x denně 1 lžičku elixíru do 3 dl vlažné vody

Složení: fenykl obecný, anýz vonný, heřmánek pravý, levandule lékařská, meduňka lékařská, máta peprná, kardamom, smetánka lékařská, líh

Balení: 40 ml

Byliny v kapkách obsažené pomáhají při nevolnosti, žaludečních potížích, bolestech hlavy, celkové slabosti a slouží jako prevence před a první pomoc po bujarém večírku.

Herbář obsažených bylin:

SMETÁNKA LÉKAŘSKÁ

  
Smetánka lékařská

LÉČIVÉ ÚČINKY

Smetánka je vynikajícím prostředkem pro čištění krve, má opravdu silné detoxikační působení, dále pomáhá regenerovat játra, žlučník, slinivku, podporuje trávení a růst červených krvinek. Rovněž snižuje krevní tlak a podporuje krevní oběh, tak i zlepšuje činnost srdce.

KARDAMOVNÍK OBECNÝ

  

LÉČIVÉ ÚČINKY

Toto koření se používá při léčení zažívacích potíží, nadýmání, průjmech a působí jako vysoce účinné afrodiziakum.

MÁTA PEPRNÁ

  
Máta peprná

LÉČIVÉ ÚČINKY

Máta je silný antiseptický prostředek, který můžeme používat při nachlazení i jako uklidňující lék při neuralgických bolestech. Je velmi vhodná i pro seniory, jelikož pomáhá otvírat mozkové ucpávky, čistí cévy, uklidňuje při stavech úzkosti a strachu. Dále také snižuje křeče cév, léčí koliky jater, ledvin a žaludku, zlepšuje činnost slinivky, zahání nevolnost a mořskou nemoc. Rovněž celkově uklidňuje a posiluje organismus. Známé jsou také dobré účinky na pohlavní impotenci mužů a frigiditu žen.

MEDUŇKA LÉKAŘSKÁ

  
Meduňka lékařská

LÉČIVÉ ÚČINKY

Meduňka uklidňuje nervovou soustavu a tím i psychiku, tiší migrény. Velmi kladně také působí při poruchách spánku, melancholii, zhoršené paměti a celkové labilitě. Dále posiluje a povzbuzuje srdíčko, snižuje krevní tlak a srovnává nepravidelný tep. Tiší záchvaty kašle, podporuje trávení, uvolňuje křeče v žaludku a koliky.

LEVANDULE LÉKAŘSKÁ

  
Levandule lékařská

LÉČIVÉ ÚČINKY

Levandule působí jako výborný uklidňující prostředek, pomáhá při vnitřním neklidu, vypětí, stresu. Dále zlepšuje trávení, působí antibioticky a močopudně.

HEŘMÁNEK PRAVÝ

  
Heřmánek pravý

LÉČIVÉ ÚČINKY

Heřmánek působí antibakteriálně a protizánětlivě. Podporuje trávení, pomáhá při akutních střevních a žaludečních potížích, celkově zklidňuje.

ANÝZ OBECNÝ

  
Anýz obecný

LÉČIVÉ ÚČINKY

Anýz je jedno z mála koření, které tlumí bolesti. Dále podporuje vykašlávání a odstraňuje žaludeční nevolnosti a nadýmání. Obsažená silice zvyšuje vylučování trávicích enzymů, což má vliv na celou škálu trávicích potíží. Výborný je také jako doplněk při střevních chřipkách, protože tlumí zvracení. Příznivé účinky tohoto koření se přenášejí do mateřského mléka, jehož tvorbu anýz rovněž podporuje. Anýz je rovněž výborný při očních chorobách.

FENYKL OBECNÝ

  
Fenykl obecný

LÉČIVÉ ÚČINKY

Fenyklová semena ředí hlen a podporují jeho vykašlávání. Dále působí příznivě při žaludečních a střevních obtížích, zmírňují nadýmání a křeče, povzbuzují chuť k jídlu. U kojících žen podporují tvorbu mateřského mléka.

Doplňkové parametry

Kategorie: Značky
Hmotnost: 0.15 kg