Citron

Kód: 10635
Neohodnoceno
150 Kč 123,97 Kč bez DPH
Skladem

Cítíte potřebu detoxu a hledáte zdroj energie na školu, děti nebo pracovní projekty?

Všechno vám půjde jak po másle, když ucítíte i svěží citrusovou vůni, která povzbudí tělo a mysl, pročistí organismus, posílí lymfu i vyplavování nečistot z těla a roztočí vše tak, že začnete doslova s čistým štítem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

100% esenciální olej Citron, 10 ml

Citrus Limon Peel Oil, Citral*, Limonene*.  * - přírodního původu

Původ

Olej získáváme z kůry plodů středomořského, asijského či amerického citroníku kyselého, a to šetrným lisováním za studena.

Ve Středomoří se stal citron široce známým jako univerzální lék, zvláště na případy spojené s toxicitou a infekcí. Své místo si našel i mezi nejsilnějšími přírodními repelenty.

Blahodárné účinky na tělo

Patří mezi esenciální oleje, které se uvádějí jako velmi účinné při procesu čištění a detoxikace. Přispívá ke zlepšení situací spojených s obezitou, celulitidou, vysokým obsahem cholesterolu v krvi a arterioskleróze. Předpokládá se, že může mít prospěšný vliv na močové a žlučové kameny. Eliminuje horkost a škodliviny z překrvených a přepracovaných jater. Předpokládá se, že má pozitivní vliv na zlepšení oběhu krve a pevnosti cév, a proto by mohl být užitečný i v kontextu léčby kapilár, křečových žil, hemeroidů a nosního krvácení. Mírní bolesti hlavy a využijete ho i na péči o mastnou a problematickou pleť s akné.

Blahodárné účinky na duši

Zostřuje soustředění vědomí, čistí a pozvedá intelekt, uklidňuje, ulehčuje a osvěžuje. Rozptyluje zmatek a mírní starosti. Rozptýlením a ochlazením emociálního zmatku a pochybností vyvolá větší víru a jistotu.

Použití

Voňavá terapie vyžaduje 3 až 5 kapek do difuzéru. Ten rozvoní místnost a duše pookřeje. Na koupel stačí 5 až 10 kapek, které smícháte s nosným olejem, přidáte do vody a spláchnete všechno vyčerpání. Na masáž zad i problematických partií postačí váš oblíbený olej, do kterého přidáte až 5 kapek esence. Tuto kůru podpoříte i krémy, do kterých lze citron taktéž přimíchat.

 

Citron je fototoxický. Vyhněte se proto přímému slunečnímu záření a soláriu 12 hodin po aplikaci.

Přestože jsou to možné výhody esenciálního oleje, je vhodné provést alergický test před jeho použitím a konzultovat to s lékařem nebo odborníkem na aromaterapii či alternativní medicínu, zejména pokud máte závažné zdravotní problémy nebo užíváte léky. Nedoporučuje se vnitřní užívání esenciálních olejů bez konzultace s odborníkem.

Informace prezentované na této stránce jsou poskytovány s úmyslem sdílet a podporovat osobní rozvoj a vzdělání. Uvedené informace nemají charakter lékařských rad, nýbrž mají sloužit jako sdílení znalostí a inspirace.

Hmotnost: 0.045 kg
Ingredience: Citron
Objem: 10 ml

Doplňkové parametry

Kategorie: Esenciální oleje
Hmotnost: 0.2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: