Borovice

Kód: 10623
Neohodnoceno
150 Kč 123,97 Kč bez DPH
Skladem

Ofouklo vás a bojujete s dýchacími potížemi jako je ucpaný nos, zahleněné dutiny?

Nebo vás dlouhodobě trápí astma?

Pozvěte do svého obýváku borovicový háj a svěží jehličnatou vůni, která uvolní a protáhne dýchací cesty celé rodiny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

100 % esenciální olej Borovice, 10 ml

Pinus Sylvestris Leaf Oil, Limonene*.  * - přírodního původu

Esence borovice má silné antiseptické vlastnosti, které jí umožňují dezinfikovat a čistit vzduch. Díky tomu se využívá jako podpůrný prostředek při rýmě, bronchitidě, i když potřebujete jen osvěžit vzduch v ložnici nebo kanceláři.

Původ

Olej se vyrábí parovodní destilací jehličí a větviček. Borovice pochází ze Severní Evropy a Ruska, dnes ale patří k nejrozšířenějším dřevinám Evropy. Pro Kelty byla borovice stromem moudrosti a v Číně ji řadili k symbolům dlouhého života.

Blahodárné účinky na tělo

Benefity pro tělo jsou založeny na jejích antibakteriálních a protiinfekčních vlastnostech, které přispívají k podpoře léčení infekcí dýchacích cest, nachlazení, kašle, astmatu, zánětů dutin a infekcí močových cest. Zároveň poskytuje úlevu od revmatických bolestí a artritidy. Patří mezi nejúčinnější esenciální oleje na únavu a nervovou slabost, ale i na péči o mastnou a problematickou pleť.

Blahodárné účinky na duši

Dodává sebedůvěru, rozptyluje melancholii a potlačuje pesimismus. Je vhodná pro ty, kteří obviňují sami sebe, a cítí se zodpovědní za své jednání i za chyby a trápení jiných, mají problém s nastavením hranic a často se snaží vyhovět jejich požadavkům. Borovice pomáhá rozptýlit negativní mínění o vlastní osobě a nahradit jej akceptováním sebe sama. Esence uvolňuje napětí a dodává odvahu řešit problémy.

Použití

Na dýchací potíže doporučujeme inhalaci klasickou cestou nad horkou vodou a s utěrkou na hlavě. Nebo jemnější, a to s pár kapkami esence na kapesníku. Na revmatismus a svalové napětí je výborná blahodárná borovicová masáž, která tlumí bolesti, křeče a napětí. A čím ošetřit aknózní pokožku? Přimíchejte pár kapek do svého oblíbeného pleťového krému a zařaďte ho do pravidelných večerních rituálů.

 

Přestože jsou to možné výhody esenciálního oleje, je vhodné provést alergický test před jeho použitím a konzultovat to s lékařem nebo odborníkem na aromaterapii či alternativní medicínu, zejména pokud máte závažné zdravotní problémy nebo užíváte léky. Nedoporučuje se vnitřní užívání esenciálních olejů bez konzultace s odborníkem.

Informace prezentované na této stránce jsou poskytovány s úmyslem sdílet a podporovat osobní rozvoj a vzdělání. Uvedené informace nemají charakter lékařských rad, nýbrž mají sloužit jako sdílení znalostí a inspirace.

Hmotnost: 0.045 kg
Ingredience: Pinus Sylvestris
Objem: 10 ml

Doplňkové parametry

Kategorie: Esenciální oleje
Hmotnost: 0.2 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: