Meduňka sypaná bio 50g

Kód: 2965
Neohodnoceno
Značka: Sonnentor
75 Kč 65,22 Kč bez DPH
Skladem
Kdo má meduňku na zahradě, může se těšit z její citronové vůně při každém průchodu kolem ní. Tento čaj má v sobě něco velmi osvěžujícího a chutná stejně dobře studený i teplý. Meduňka je bylinka s všestranným využitím. Limonáda z čerstvého zázvoru, citronu, medu a meduňky je skvělým odpoledním nápojem. Můžete jej lehce osladit nebo smíchat s ovocnou šťávou.
Návod k přípravě: čajovou lžičku na šálek (cca 200 ml) přelejte vroucí vodou a nechte 5-10 min. luhovat.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Meduňka neroste ve volné přírodě, proto se dnes pěstuje skoro v každé zahradě kvůli svým léčivým účinkům. Je všestranná, chutná skvěle a perfektně se hodí do letní kuchyně.

Působení

Meduňka má v dnešní době plné stresu mimořádné postavení. Dokáže uklidnit celý organismus. Působí na centrální nervový systém a ovlivňuje nejen nervovou soustavu, ale i psychiku. Je výborným uspávacím prostředkem a při menstruaci uvolňuje křeče. Také ji lze použít jako přísadu do koupelí a aromaterapeutických směsí.

Co s ní můžu dělat?

V podobě čaje nebo sirupu je opravdu skvělá. Salát či dezert ochucený lístkem meduňky vás nenechá chladnými a lze ji použít i jako přísadu do koupelí a aromaterapeutických směsí.

Věděli jste?

Pojmenování meduňky pochází z řeckého názvu pro včelu. Tato bylinka totiž obsahuje mnoho nektaru, který přitahuje včely. Proto bývalo zvykem před nasazením nové včelí rodinky potřít celý úl meduňkou. Lékař Paracelsus nazýval meduňku elixírem života. A ve středověku byla považovaná za tak prospěšnou, že ji pěstovali v klášterních zahradách na objednávku.