Malina list sypaná bio 50g

Kód: 2971
Akce
1 hodnocení
Značka: Sonnentor
75 Kč 65,22 Kč bez DPH
Vyprodáno
Může si člověk představit něco krásnějšího než stát v babiččině zahradě a pochutnávat si na výborných sladkých malinách přímo z keře? Přesto vedle blouznění o výtečném ovoci by člověk neměl zapomenout na listy této rostliny, neboť ty si pozornost právem zaslouží. Pokud se sušené listy maliníku zalejí vroucí vodou, vznikne lehce nasládlý čaj sytě žluté barvy. Listy mohou být použity také do různých čajových směsí, kterým propůjčí vynikající chuť. Velmi dobře harmonizuje s listy ostružiníku a jahodníku.
Návod k přípravě: čajovou lžičku na šálek (cca 200 ml) přelejte vroucí vodou a nechte 5-10 min. luhovat.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Maliník patří do čeledě růžovitých. Pro sladkou chuť plodů patří k nejoblíbenějším druhům ovoce. Malina vděčí za svůj název víle Ide, která se údajně bodla o její trny a tak krví zabarvila její plody do červena.

Působení

Malinový list je hojně využívaný v gynekologii. Mnoho porodních asistentech ho doporučuje při přípravě na porod. Také se doporučuje při žaludečních a střevních problémech. V kombinaci s heřmánkem je tento účinek značně posílen. 

Co s ním můžu dělat?

Jeho jemná medová chuť přináší slunce do vašeho šálku čaje, ale dobře se hodí i do letní kuchyně. Čaj připravíte jednoduše – lístky jen zalijte horkou vodou a nechte pár minut luhovat. Můžete použít i jako kloktadlo, při angíně, chřipce.

Věděli jste?

  
Na přelomu našeho letopočtu byla v Malé Asii nejznámější lokalitou sběračů malin hora Ida. Její název se přenesl i do přívlastku pojmenování maliny. Od pravěku sloužily maliny člověku jako potravina, o čemž svědčí mnohé nálezy semen ve starých obydlích. K léčebným účelům jsou nejlepší divoce rostoucí maliny, těm se nevyrovnají ani nejkrásnější pěstované.