ABSINTHIUM BOHEMICUM 0,7l 70% obj.

Kód: 5855
845 Kč 698,35 Kč bez DPH
Na dotaz

Originální absinth pocházející z České republiky. Pro jeho výrobu se používá unikátní směs bylin ze Slezska, převážně z pohoří Jeseníků, kde má také tento absinth i svůj historický původ. Směs bylin obsahuje mimo jiné wormwood (Artemisia absinthium) a mugwort Pontus (Artemisia pontica). Podíl thujonu je 35 mg / kg.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Společnost Albert Michler v Rakousko-Uherském Buchsdorfu, dnes obec Buková založené v roce 1863, vyráběla světoznámý Buchsdorfer originál bylinný likér. Pan Albert Michler po Prusko - Rakouské válce léčil společně s lékaři z nedalekých Priessnitzových lázní vojáky postižené cholerou bylinným likérem. Receptura byla upravena pro tuto alternativní léčbu. Tato receptura se dochovala a je základem pro výrobu Absinthium Bohemicum. Z této skutečnosti lze usuzovat, že se jedná patrně o nejstarší "Bohemian Absinth", který se vyráběl na území Česka, Moravy a Slezska. Nicméně v době, kdy byl tento likér používán k léčení, nebylo v českých zemích jméno Absinth ještě zdomácnělé a tehdy se tomuto "zázračnému" likéru říkalo "Magen Bitter".Z důvodů prokazateně léčivých účincích získala likérka Albert Michler titul K.u.K Hoflieferant (císařský a královský dvorní dodavatel), což byl i počátek pro dlouholetou spolupráci v oblasti dodávak Jamajského rumu pro Císařské námořnictvo.

Jedná se o destilovaný absinth, který se ještě následně maceruje a znovu destiluje. Tato unikátní metoda, která spojuje švýcarský / farncouzský styl s tradičním českým postupem, jej dělá zcela unikátním destilátem. Jedná se o 100% přírodní produkt bez přídavku barviv či jakýchkoli aromat.

Společnost Albert Michler Distillery Int. Ltd. se sídlem ve anglickém Bristolu, Spojené Království distribuje tento Original Bohemian Absinth do 30 zemí světa. Nicméně destilace a macerace probíhá v České republice.

Doplňkové parametry

Kategorie: Regionální likérky
Hmotnost: 1.4 kg